Camion cu combustibil, în flăcări la Sângerei. Patru persoane, rănite după un accident produs din cauza fumului dens

O autocisternă încărcată cu combustibil a fost cuprinsă de flăcări la Sângerei. Patru persoane au ajuns la spital, după ce două mașini au intrat în coliziune prin fumul dens.

Intervențiile ample ale IGSU și Poliției au loc pe drumul național Orhei – Bălți, în apropierea satului Mihailovca. Potrivit IGP, după ce autocisterna a fost cuprinsă de flăcări, fumul gros a redus vizibilitatea în zonă.

În pofida restricțiilor impuse pe sectorul afectat, doi șoferi au ignorat avertismentele și au încercat să traverseze zona. În condiții de vizibilitate extrem de redusă, două automobile s-au lovit frontal. În urma impactului, ambii șoferi și doi pasageri au suferit diverse traumatisme și au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Șoferul autocisternei a scăpat nevătămat, potrivit informațiilor preliminare. Traficul pe traseul R6 a fost blocat, iar echipele de intervenție lucrează la lichidarea consecințelor incendiului și la securizarea zonei. Totodată, polițiștii documentează circumstanțele producerii atât a incendiului, cât și ale accidentului rutier.

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...