Consilierul socialist din Bălți, Maxim Moroșan, implicat într-o bătaie într-un restaurant, plasat în arest pentru 30 de zile

Consilierul municipal socialist din Bălți, Maxim Moroșan, care a fost implicat într-o bătaie dintr-un restaurant din oraș, a fost plasat în arest preventiv pentru 30 de zile. Decizia a fost luată vineri de judecătoria din Bălți. Pe numele alesului a fost deschis un dosar penal pentru huliganism, infracțiune pentru care riscă amendă de peste 60 de mii de lei sau până la cinci ani de închisoare.

Consilierul municipal al PSRM din Bălți, Maxim Moroșan, a fost reținut de polițiști, după ce a fost implicat într-o bătaie dintr-un restaurant din oraș. În acțiunile violente a fost implicat și un fost ales local al PSRM, Dmitri Galagoț.

În acest caz s-a sesizat și Poliția Națională care anunță că bătaia a avut loc în 26 iunie. Mai întâi, un bărbat a fost agresat fizic în stradă, iar ulterior doi amici ai acestuia, care potrivit presei locale sunt cei doi socialiști, au revenit, în aceeași seară, în restaurant pentru a regla conturile, urmând o altă bătaie între cei doi și alți patru bărbați care au participat și la conflictul din stradă. În total, au fost reținute patru persoane, iar două ar fi fugit peste hotare.

Leave a reply

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...