Incendiu la un centru de tineret din sectorul Botanica al Capitalei. Cinci echipaje de pompieri luptă cu flăcările

Cinci echipaje de salvatori luptă cu flăcările care au izbucnit în clădirea Centrului municipal de tineret din sectorul botanica al Capitalei. Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgență, incendiul a fost semnalat la ora 15:23. 

„A fost observat fum din subsolul blocului de pe bulevardul Cuza Vodă 14. La faţa locului au fost îndreptate cinci echipe de salvatori, care ajunşi au stabilit că focul a cuprins subsolul clădirii şi se se extindea spre un centru de tineret. Datorită intervenţiei operative a pompierilor, arderea a fost localizată la ora 15:34. Angajaţii IGSU contină să lucreze pentru lichidarea completă a incendiului. Cauza şi circumstanţele producerii incendiului urmează a fi stabilite”, se arată într-un comunicat al IGSU. 

Leave a reply

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...