Fostul șef al agenției spațiale „Roscosmos”, actual senator rus Dmitri Rogozin și comandant al Centrului de Forțe Speciale pentru Sisteme Fără Pilot „Bars-Sarmat”, a reacționat vehement la o glumă făcută
Fostul șef al agenției spațiale „Roscosmos”, actual senator rus Dmitri Rogozin și comandant al Centrului de Forțe Speciale pentru Sisteme Fără Pilot „Bars-Sarmat”, a reacționat vehement la o glumă făcută
Fostul vicepremier rus și șef al „Roskosmos”, Dmitri Rogozin, care, acum câțiva ani, a fost declarat persona non grata în Republica Moldova, a devenit senator al regiunii Zaporojie din Ucraina,
Fostul șef Roscosmos și vicepremier al Rusiei, Dmitri Rogozin, s-a arătat nemulțumit de bucuria nejustificată a rușilor, etalată de 9 mai. Acesta a comentat, pe un ton sarcastic, focurile de