
Un angajat al Brigăzii „Fulger” a fost rănit în această seară, după ce un coleg a efectuat o „împuşcătură involuntară”. Potrivit IGP, ofițerul de serviciu al brigăzii a tras, în circumstanțe care urmează să fie stabilite, din arma din dotare.
În urma unui ricoșeu, un angajat al instituției a fost rănit la picior. Acestuia i-a fost acordat imediat ajutor medical, iar autoritățile precizează că viața sa nu este în pericol.
Conform Poliției, angajatul care a efectuat împuşcătura are o experiență de peste 20 de ani în activitate și în mânuirea armelor de foc.
IGP anunță că a inițiat o anchetă şi că în urma acestui caz a fost sesizată și Procuratura.