Un ofițer de la „Fulger” a fost rănit după ce un coleg l-a împușcat din greșeală

Un angajat al Brigăzii „Fulger” a fost rănit în această seară, după ce un coleg a efectuat o „împuşcătură involuntară”. Potrivit IGP, ofițerul de serviciu al brigăzii a tras, în circumstanțe care urmează să fie stabilite, din arma din dotare.

În urma unui ricoșeu, un angajat al instituției a fost rănit la picior. Acestuia i-a fost acordat imediat ajutor medical, iar autoritățile precizează că viața sa nu este în pericol.

Conform Poliției, angajatul care a efectuat împuşcătura are o experiență de peste 20 de ani în activitate și în mânuirea armelor de foc.

IGP anunță că a inițiat o anchetă şi că în urma acestui caz a fost sesizată și Procuratura.

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...