Adrian Băluțel spune că Maia Sandu a devenit ținta unei campanii de denigrare: Kremlinul își schimbă părul, dar năravul ba

Șeful de cabinet al Maiei Sandu, Adrian Băluțel, susține că, în ultima vreme, se atestă o amplificare a atacurilor la adresa șefei statului. Potrivit lui, acest lucru ar avea legătură cu apropierea scrutinului prezidențial și că în spatele acestei campanii ar sta nimeni altul decât Kremlinul.

„De la o vreme, s-au pornit tot mai mulți politicieni să „lupte” cu președinta, să inventeze minciuni despre ea și să se victimizeze. Cu cât mai aproape de scrutinul prezidențial, cu atât mai mulți candidați „independenți” își fac apariția în spațiul public. Și toți se plâng că președinta le pregătește dosare și nu îi lasă să salveze poporul”, a scris Băluțel, într-o postare pe rețelele de socializare.

Între timp, spune el, criticii Maieie Sandu sunt promovați de „televiziuni obscure, zeci de canale și conturi anonime de pe rețelele sociale”.

„Dragi “victime”! Adevărații dușmani ai Moldovei sunt trădarea, corupția și orgoliul inflamat. Iar principalii promotori ai acestor „valori” sunteți chiar voi. Kremlinul își schimbă părul, dar năravul ba”, menționează Adrian Băluțel, în postarea sa.

Leave a reply

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...