Cei doi agenți de patrulare care au murit după ce au fost loviți de o mașină la Sîngerei aveau 25 și 29 de ani

Cei doi polițiști de patrulare care și-au pierdut viața după ce au fost loviți pe acostament de un automobil, în timp ce își exercitau atribuțiile de serviciu, în raionul Sîngerei, sunt Nicolae Dragan, în vârstă de doar 25 de ani, și Mihail Chiriac, de 29 de ani.

Ambii au fost transportați în stare gravă la spital, însă medicii nu au reușit să-i salveze.

„Transmitem sincere condoleanțe și întreaga noastră compasiune familiilor îndurerate ale colegilor noștri, rudelor și tuturor celor care i-au cunoscut și apreciat. Suntem alături de voi în aceste momente de profundă durere. Dumnezeu să-i odihnească în pace!”, a transmis Poliția Națională.

Anterior, șeful Inspectoratului General al Poliției, Viorel Cernăuțeanu, a anunțat că accidentul s-a produs în timp ce cei doi agenți documentau o contravenție rutieră pe traseu. Conform informațiilor preliminare, șoferul care a provocat tragedia ar fi adormit la volan.

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...