
Doi polițiști de patrulare au fost spulberați pe șosea, cu puțin timp în urmă, de un Volkswagen, condus de un bărbat.
Ambii polițiști se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu, care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate. Cazul s-a produs pe traseul R 6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei.

Starea ambilor agenți de patrulare este extrem de gravă, fiind transportați la spital. La fața locului, oamenii legii stabilesc toate circumstanțele.