În a treia zi de vreme complicată provocată de polei, Serviciul Meteorologic a emis prima avertizare: Cod galben de ceață

Serviciul Meteorologic a emis pentru noaptea ce vine și pentru dimineața de mâine cod galben de ceață care va contribui în continuare la formarea poleiului. Este prima avertizare a instituției, după ce ploile și ceața din ultimele două nopți au provocat vreme complicată cu polei.

Astfel, specialiștii de la SHS anunță că din cauza ceții prognozate și a temperaturilor de sub zero grade, vor persista condiții pentru intensificarea și menținerea poleiului. Vizibilitatea va fi de 200 de metri și mai puțin. Pentru miercuri, meteorologii anunță cel mult trei grade pe timp de zi și ploi slabe.

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...