Procurorii solicită arest de 30 de zile pentru bărbatul care a ucis într-un accident rutier doi polițiști la Sângerei 

Procurorii solicită arest preventiv de 30 de zile pentru bărbatul care a ucis doi polițiști de patrulare în accidentul de la Sângerei. Potrivit Procuraturii Generale, pe caz a fost pornită o urmărire penală pentru încălcarea regulilor de securitate a circulației de către persoana care conduce un mijloc de transport. 

Amintim că, marți, doi polițiști, de 25 și de 29 de ani, au fost loviți de un vehicul în timp ce se aflau alături de mașina de patrulare. Gravul accidentul a avut loc în satul Grigorăuca din raionul Sângerei. Inspectorii Mihail Chiriac și Nicolae Dragan au fost transportați în stare gravă la spital. La scurt timp, polițiștii au decedat din cauza traumatismelor.

Potrivit șefului Inspectoratului General al Poliției, Viorel Cernăuțeanu, șoferul care a produs accidentul ar fi adormit la volan.

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...