VIDEO | Primarul Capitalei, Ion Ceban, a votat în primele ore ale dimineții „pentru pace, bunăstare și dezvoltare”

Primarul Capitalei, Ion Ceban, și-a exprimat opțiunea electorală la ora 08:45, alături de soția și fiul cel mic la o secție din municipiul. Acesta a declarat că votul său este pentru viitorul copiilor, dar și pentru „pace, bunăstare și dezvoltare”.

„Așa cum am spus și data trecută, am votat pentru viitorul copiilor noștri, tuturor copiilor din țară și tuturor cetățenilor care sunt în afara țării, pentru un prezent și viitor mai bun pentru toată lume, de la cei mici, până la cei adulți, cei mai în vârstă, astfel ca în special aici acasă să aibă un trai mai bun. Noi cu toții ne dorim ca Republica Moldova să prospere, tot ce ne dorim nouă, ne dorim și cetățenilor Republicii Moldova: în primul rând, pace, bunăstare și dezvoltare”, a declarat Ion Ceban, la ieșirea din secția de votare.

De asemenea, el i-a îndemnat pe toți cetățenii să meargă și să voteze.

„Ceea ce este foarte important ca toată lumea care are acest drept la vot să iasă astăzi la vot și să fim cât se poate de responsabili în această privință, atât cei de acasă, cât și cei plecați peste hotare. Este imperios ca toată lumea să participe și să își aleagă viitorul”, a menționat edilul Capitalei.

Leave a reply

Loading Next Post...
Urmărește-ne
Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...